רוצה מידע על ספרי הכנה למבחן אמיר?

מבחן אמירם - שאלות נפוצות

מבחן אמירם - שאלות נפוצות

מה זה מבחן אמירם?

מבחן אמירם הינו מבחן למיון רמת האנגלית אצל סטודנטים לתואר ראשון במוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ. מבחן אמירם דומה בייעודו למבחן אמיר, אך הוא אינו תקף לכל מוסדות הלימוד האקדמיים אלא רק למוסד בו נבחן הסטודנט. הציונים במבחן אמירם קובעים את הרמה של הנבחן באנגלית ובהתאם לכך את כמות הקורסים באנגלית שהוא נדרש להשלים במהלך התואר הראשון. ציון גבוה במבחן אמירם מעניק לסטודנט פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה.

מהו אוצר המילים באנגלית במבחן אמירם?

אוצר המילים במבחן אמירם מורכב ממילים שונות המשמשות לרוב במאמרים אקדמיים. בעזרת בדיקת מבחנים משנים קודמות אפשר להעריך ולאפיין את אוצר המילים באנגלית במבחן אמיר. באתר שלנו ישנה תוכנת מילים המכילה מאגר גדול של מילים באנגלית. את המאגר בנינו בעזרת בחינה מדוקדקת של מבחנים קודמים וניתוח סוג המילים על ידי מומחים לשוניים לשפה האנגלית.  לקחנו את אוצר המילים שהופיע בבחינה, כפי שעשו אחרים, אבל סיננו החוצה חצי מהמילים: מילים קלות מאוד שהן בבחינת מכנה משותף נמוך ביותר, מילים קשות מאוד שככל הנראה לא תופענה בבחינה, וכמובן, את אלו שהסבירות שתופענה אי פעם שוב, נמוכה מאוד. לאחר מכן, בעזרת מומחים לשוניים לשפה האנגלית, הוספנו מילים שלפי ניתוח המומחים הן באותה דרגת קושי של המילים שכבר הופיעו בבחינה.

איך לומדים למבחן אמירם?

למידה נכונה למבחן אמירם כוללת את הכרת מבנה המבחן וסוגי השאלות, תרגול רב של השאלות ולמידה רבה של אוצר מילים באנגלית. באתר שלנו תוכלו למצוא טיפים להצלחה במבחן אמירם, מבחן לדוגמא, תוכנת מילים, תרגול אונליין ועוד מידע רב על מבחן אמירם.

איך בנוי מבחן אמירם?

מבחן אמירם
מורכב משלושה סוגי שאלות: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. כל השאלות הינן רבות ברירה (אמריקאיות). המבחן הינו ממוחשב ולכל שאלה מוקצב פרק זמן מסוים. המבחן אינו מחולק לפרקים וכל השאלות מופיעות ברצף עד סיום המבחן. באתר שלנו תוכלו למצוא דוגמאות למבחן אמירם, ספר הכנה, טיפים למבחן אמירם ואפשרות הכנה אונליין למבחן אמירם.

אילו ספרים ישנם להכנה למבחן אמירם?

כדי לייעל את ההכנה למבחן אמירם כדאי לקנות ספרים אשר יש בהם שאלות דומות לאלה שיופיעו במבחן ואוצר מילים זהה באופיו למבחן. ספר ההכנה שלנו מכיל שאלות רבות הזהות לשאלות במבחן אמירם. בנוסף, ישנם פתרונות מפורטים ואוצר מילים זהה באופיו למבחן. אפשר ואף מומלץ להשתמש בתוכנת המילים החינמית באתר שלנו לצורך שיפור אוצר המילים.

כיצד נעשה חישוב הציון במבחן אמירם?

ציון מבחן אמירם נע בין 50 ל-150 והוא מתקבל באופן ממוחשב לאחר מכן הוא עובר אישור של המרכז הארצי לבחינות והערכה. המבחן הינו אדפטיבי והציון אינו מחושב כמו מבחן אמיר. במבחן אדפטיבי רמת הקושי של השאלות עולה או יורדת בהתאם לתשובות הנבחן. רמת הקושי אליה הגיע הנבחן קובעת במידה רבה את ציונו. 

איך להצליח במבחן אמירם?

כדי להצליח במבחן אמירם יש לחזור על מבנה הבחינה וסוג השאלות שמופיעות בה. מומלץ מאוד להשקיע בהרחבת אוצר המילים באנגלית ולמידה ממוקדת של מילים בעלות סבירות גבוהה להופיע במבחן. ספר ההכנה שלנו מכיל שאלות זהות לאלה שבמבחן אמירם, לכל השאלות ישנם פתרונות מפורטים. אוצר המילים בו אנו משתמשים, מכיל מילים בעלות סבירות גבוהה להופיע במבחן. באתר שלנו ישנו גם תרגול אונליין של מבחן אמירם ובנוסף, תוכלו לתרגל כבר עכשיו בתוכנת המילים החינמית שלנו.

איפה ניתן להיבחן במבחן אמירם?

כל מוסד לימוד קובע את המועד והמקום בו מתקיים מבחן אמירם. לרוב, מבחן אמירם נערך במוסד הלימוד עצמו. כלומר, מועמד או סטודנט המבקש ללמוד או לומד באוניברסיטת חיפה ייבחן במבחן אמירם באוניברסיטת חיפה.

כיצד מתבצעת ההרשמה למבחן אמירם?

מבחן אמירם מנוהל על ידי מוסדות הלימוד השונים באופן פרטי. סטודנט/מועמד שרוצה להירשם למבחן אמירם, יעשה זאת במוסד הלימוד בו הוא לומד/רוצה ללמוד. ציון במבחן אמירם תקף למוסד הלימוד בו נערכה הבחינה בלבד. באתר תוכלו למצוא מידע נוסף על מבחן אמירם.

האם כדאי לעשות קורס הכנה למבחן אמירם?

לדעתנו, למידה נכונה למבחן אמירם כרוכה בהכרת מבנה המבחן, תרגול השאלות המופיעות בבחינה והרחבת אוצר המילים באנגלית. לצורך כך, יש להקדיש את הזמן ללמידה יעילה הכוללת התמקדות בנושאים האלו. אנו מאמינים שקורסי הכנה למבחן אינם יעילים ואפשר לנתב את מרב הזמן ללמידה נכונה וממוקדת יותר. באתר שלנו תוכלו לרכוש ספר הכנה למבחן אמיר וכן תרגול אונליין. בנוסף, ישנה תוכנת מילים שבעזרתה תוכלו להרחיב את אוצר המילים שלכם בחינם.

מהם המועדים בהם אפשר להיבחן במבחן אמירם?

בניגוד למבחן אמיר, מבחן אמירם אינו מתקיים במועדים קבועים לאורך השנה. מועד הבחינה נקבע לפי שיקולו של כל מוסד לימוד בנפרד. לצורך בירור מועדי מבחן אמירם, יש לפנות למוסד הלימוד בו אתם רשומים או מתכננים ללמוד. בנוסף, תוכלו למצוא באתר שלנו מידע אודות מבחן אמירם במוסדות הלימוד השונים

למה להיבחן במבחן אמירם אם יש לי ציון פסיכומטרי?

ציון הפרק באנגלית בבחינה הפסיכומטרית משמש לסיווג רמת האנגלית אצל המועמדים לתואר ראשון. סטודנטים/מועמדים רבים אינם מרוצים מרמת הסיווג שנקבעה להם ומעוניינים לשפר את הציון בחלק האנגלית בלבד. לצורך כך ישנו מבחן אמירם. מבחן אמירם עוסק רק באנגלית ואינו קשה ומלחיץ כמו הבחינה הפסיכומטרית. בעזרת מבחן אמירם ניתן לשפר משמעותית את הציון באנגלית ובהתאם לכך לעמוד בתנאי הקבלה או להימנע מקורסים באנגלית במהלך התואר.

האם מותר להשתמש בתרגומון בעת מבחן אמירם?

בעת מבחן אמירם אסור להשתמש בכל מכשיר אלקטרוני לרבות תרגומון. גם השימוש במילון או דפי עזר אסור בהחלט. את הטלפון הסלולרי יש לכבות ולהניח בתיק. תוכלו למצוא באתר הנחיות כלליות לקראת מבחן אמירם.

איך מקבלים את התוצאות במבחן אמירם?

התוצאות במבחן אמירם מדווחות על ידי מוסד הלימוד בו נערכה הבחינה בלבד. היות והמבחן ממוחשב, ישנם מוסדות לימוד בהם ניתן לקבל את הציון באופן מידי, אך הציון תקף רק לאחר מעבר בדיקה ואישור.

כל כמה זמן אפשר לעשות מבחן אמירם?

יש לחכות חודש ממועד הבחינה עד שתוכלו להיבחן שוב.

מהו מבחן אדפטיבי?

מבחן אדפטיבי הינו מבחן המתנהל באופן ממוחשב ורמת הקושי בו מותאמת לרמת הנבחן. באתר שלנו תוכלו למצוא מידע מפורט על מבחן אמירם ומשמעות המבחן האדפטיבי.

מהו הציון הדרוש לפטור במבחן אמירם?

בדרך כלל, רוב המוסדות מעניקות פטור מקורסים באנגלית למועמדים בעלי ציון 134 ומעלה.

איפה אפשר למצוא דוגמה למבחן אמירם?

מבחן אמירם הינו מבחן אדפטיבי ממוחשב שמותאם לכל נבחן באופן אישי. אי אפשר לדמות במדויק מבחן מסוג זה, אך באתר שלנו ישנו מבחן אמיר לדוגמא, מבנה מבחן אמיר דומה למבחן אמירם וסגנון השאלות זהה. ניתן ואף מומלץ להשתמש בתרגול האונליין שלנו בו תוכלו להיבחן במבחן אמיר באופן ממוחשב ולדמות ככל שניתן את מבחן אמירם.

מה עדיף: אמיר או אמירם?

באופן כללי, מבחן אמירם הינו מבחן ממוחשב לעומת מבחן אמיר שהוא בכתב. אם באפשרותכם לבחור באיזה מבחן להיבחן, כדאי לכם לקרוא לעומק אודות ההבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם.

מה ההבדל בין אמיר לאמירם?

ישנם מספר הבדלים מעבר לעבודה שמבחן אמירם הינו ממוחשב. מומלץ לקרוא אודות ההבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם והמשמעות שלהם.

מה יותר קשה: אמיר או אמירם?

רמת הקושי זהה בשני המבחנים, עם זאת, ישנם מספר הבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם שיכולים להשפיע על מידת ההצלחה אצל נבחנים מסוימים.
עדיין לא רכשת הכנה למבחן אמיר/ם?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
רוצה מידע על ספרי הכנה למבחן אמיר?
2017 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | +Niv Revah | בניית אתריםבניית אתרים